Őszentsége a XIV. Dalai Láma horoszkópja

A Dalai Láma kiválasztása
Születésének Tibet népe kiemelten nagy jelentőséget tulajdonított, hiszen hitük szerint az utolsó elhalálozott magas rangú láma (XIII. Dalai Láma) újraszületésének pontos helyét és idejét asztrológusaik, bölcs lámáik meg tudták határozni. A csillagok ezúttal - többek között - a kis Tenzin szülőházára mutattak, minthogy azonban nem ő volt az egyetlen „kiválasztott” gyermek, így a többiekhez hasonlóan egyfajta "próbát" kellett kiállnia: fel kellett ismernie azokat a használati tárgyait, amelyek elõzõ életében legkedvesebbek voltak számára. Nem is akárhogyan! Egy tucat poharat, ruhadarabokat és egyéb eszközt tettek elé, amelyek közül csak egy-egy darab volt az, amelyet valóban korábbi inkarnációjában használt. Ugyanígy kellett az általa fontosnak tartott személyeket is kiválasztania. A kisfiú - aki nem sokkal később (1940-ben, 5 éves korában!) Tibet vallási és az egész világ spirituális vezetőjévé vált ekkor alig 2,5 éves volt...
A most 75 éves XIV. Dalai láma nyelveket beszél, könyveket ír, az emberiséget békére, szeretetre, harmóniára tanítja. Nemcsak kitűnő vezért ismerhettünk meg benne, hanem egy rendkívül gyors észjárású, jó beszédkészségű, megnyerő modorú, tiszta szívű, bölcs embert, aki már eddig is nagyon sokat adott a világnak.


 

Őszentsége a XIV. Dalai Láma/Tenzin Gyatcó
született: 1935. július 6. 12.45 (Zn - 8 óra)
helyszín: Taktser/Tibet
szél. 36.32.00 N, hossz 101.12.OOE, asc./mérleg 4 ívfok 41 ívperc


Őszentsége, a XIV. Dalai Láma, Tenzin Gyatso 75 évvel ezelőtt, 1935, július 6-án született Északkelet-Tibetben, egy paraszti családban. Kétéves korában találtak rá, elődjének, Thubten Gyatso, a XIII. Dalai Lámának reinkarnációjaként. A világ első számú buddhista vezetőjeként rengeteget utazik, és ékesszólóan hirdeti az ökumenikus egyetértést, a kedvességet és a jóindulatot környezetünk, Tibet és mindenekelőtt a világbéke érdekében.

Rendkívüli emberről lévén szó, nemcsak a kíváncsiság, de a tisztelet is hatalmába kerít bennünket, amikor a Dalai Láma személyiségét vizsgáljuk. A neve – Dalai a mongol óceán vagy tenger szóból ered, ennek tibeti megfelelője Gyatso, Láma pedig a tanítónak kijáró cím, amit együtt általában Tengernyi Bölcsességnek vagy Bölcsesség Óceánjának szokták lefordítani – olyan tanítóra utal, akinek szellemi nagysága a tenger vagy óceán mélységéhez, nagyságához hasonlít. A világ egyik legrokonszenvesebb vallási és politikai vezetője, aki rendkívüli képességekkel, intelligenciával, remek humorral, derűs nyugalommal van megáldva.
A Dalai Láma ötéves korában került Lhasszába, Tibet fővárosába, ahol a szerzetessé válás teljes tanmenetén végig kellett mennie. Miután Tibetet 1950-ben, a Fém Tigris évében megszállták a kínai csapatok, alig 16 évesen hirtelen el kellett vállalnia Tibet kormányzását. Ő pedig ahelyett, hogy megpróbált volna együttműködni a megszállókkal, inkább vállalta a személyére leselkedő veszélyeket, és végül 1959-ben Indiába menekült. A száműzetésben sikeresen újraszervezte a tibeti kultúra központjait. Sokat utazott, és a világ számos országában fordult meg, hogy elvigye a hírt a kedvesség fontosságáról az emberi társadalomban – nemcsak a buddhistáknak és a többi vallás híveinek, hanem minden embernek. A tibetiek, illetve az emberiség érdekeit szolgáló töretlen erőfeszítéseinek elismerése okán 1989-ben Nobel Béke-díjat kapott.

Béke-harcos

Ha megnézzük a Dalai Láma képletét, látjuk, ascendense a Mérleg jegyébe áll. Az egyensúlyra való törekvés, a helyes arány, a Törvény tökéletességének megnyilatkozása olyan Mérleg-tulajdonságok, melyek a Dalai Lámára kifejezetten jellemzőek. Egyszerű, tiszteletre méltó magatartása azonban nem jelent határozatlanságot, békés habitusa erős, következetes jellemet takar. Mindez kiolvasható a Mars rangvesztett állásából (I. ház), amelyet azonban felerősít egy Nap-quadrat: a küzdéskényszer politikai pályára tereli (Rák Plútó a X. házban) a vallási vezetőt, aki népét védi a gyarmatosítókkal szemben. (A tibetiek elnyomását a Hold oppoziciója Szaturnusszal jelzi). A nemes harcban „Buddha harcosa” a béke eszközét használja (Vénusz az Oroszlánban), amelyhez igyekszik megnyerni a világ közvéleményét is (Vénusz sextil Merkúr). E folyamatban kulcsszerepet játszik a Merkúr, kiváló kozmikus helyzete (Ikrekben) lokálisan is meg van erősítve (MC közelsége, 9. ház). A Merkúr, mint a gondolkodás és a kommunikáció bolygója, a láma személyiségének legerősebb pillére. Éles, reális, világos meglátások, érzékeléseinek és tapasztalásainak elvonatkoztatni tudása rejlik e bolygóállásban. Nézetei egyszerre gyökereznek egy kétezer-ötszáz éves hagyományban, amit azonban áthat a józan ész és a modern problémák iránti kifinomult érzékenység. A jelen kérdései iránti fogékonyságát sajátos helyzete formálta, melynek révén rengeteget utazik a világban, eltérő kultúrákkal, a legkülönbözőbb emberekkel találkozik, eszmét cserél a tudomány, a vallás és a politika vezető személyiségeivel. Ennek a végeredménye az a bölcsesség, ahogy egyszerre közelít derűlátóan és realisztikusan az emberi problémákhoz.

A sárkány bölcsessége

A Merkúr kulcsszerepe mellett egy jellegzetes fényszög-sorozat teszi igazán érdekessé a Dalai Láma horoszkópját. Benne a vízjegyek – lelki élet, mély érzelmek, ösztönös megérzések – területeit összekötő átfutó-, vagy királyi trigon már ígéretes hírnöke a kivételes sorsfeladatnak. A Nap kedvező fényszögei a Jupiterhez és a Szaturnuszhoz mutatják, hogy Tibet első számú vezetője (Nap a X. házban), aki emigrációba kényszerült (Hold, mint a Nap ura, a 12. házban), tudatosan törekszik együttműködni a sors erőivel célja megvalósítása érdekében. Tovább ez a királytrigon a Nap-Jupiter oldalán remekül kiegészül egy-egy sextillel a Hold (érzelmek, sejtelmek) és Neptun (univerzális szeretet, együttérzés) együttállása következtében. A fényszög-alakzat papírsárkányra emlékeztet (az angolszász szakirodalomból ismert kite): „fejénél” a Hold-Neptun konjunkció, „farkánál” a Szaturnusz. Fényszög-sorozatok közül a (papír)sárkány hangolja össze legkedvezőbben a bolygóhatásokat, a három trigont és két sextilt egy feszült fényszög, a szembenállás működteti.
A Szűz jegyében együttálló Holdat és Neptunt (határtalan érzések, vágyódás a megváltásért) a szigorú Szaturnusz támadja. A szembenállás másik végén a Halakban álló Szaturnusz félelme ugyancsak megalapozott: a káosz, a megmagyarázhatatlan kikezdheti biztonságérzetét, a mély érzések, az együttérzés pedig tehetetlenségbe, függőségbe vagy kiszolgáltatottságba taszíthatják. Ez a feszült fényszög a létbe vetettség problematikáját élezi ki a láma tudatában: a sárkány farkánál (Szaturnusz) az élet a születéstől a halál pillanatáig szenvedés, hiszen nem elérni azt, amire vágyunk, távol lenni attól, amit szeretnénk, az Énben való hamis hit mind szenvedés (I. Nemes Igazság); a sárkány fejénél (Hold-Neptun) pedig megtapasztalja, hogy a sóvárgás minden szenvedés gyökere, mert az hozza létre bennünk az Én káprázatát (II. Nemes Igazság).
A „szenvedés tengelyét” a nemes lelkű király és főpap: papkirály fényszöge (Nap trigon Jupiter) keresztezi – nem véletlenül, a Dalai Láma, mint szakrális uralkodó, mindkét méltóságot birtokolja. A trigon jobb oldalán a Rák Napja előtt nem kisebb feladat várt, mint ráeszmélni saját, igazi természetére. A tibeti szerzetesnek meg kellett tapasztalnia, hogy az élet tényének, az Én téveszméjének, az állandótlanságnak, a nyomorúságnak és az én-nélküliségnek felismerése megszünteti az érzéki benyomásokhoz, érzésekhez és az Én eszméjéhez való ragaszkodást. Ennek következtében az ember egyre inkább függetlenebbé válik érzéseinek érzéki benyomásaitól, a világ benyomásaitól, az önkontroll és az önfegyelem által megtisztítja szívét a szenvedélyektől, a mohóságtól, a gyűlölettől és a káprázattól (III. Nemes Igazság). A trigon bal oldalán a Skorpió Jupiter is nemes feladatra vállalkozott, végig kell járnia az abszolút igazsághoz és a legfelső bölcsességhez vezető utat. A Nemes Nyolcrétű Ösvény a szenvedések megszüntetéséhez vezető út, melynek célja, hogy segítsen elérni az önmegtisztítást, a szenvedélyektől és a káprázattól való szabadulást. Az ösvények bár szerteágazóak, egyazon Út részei: helyes felismerés, helyes törekvés, helyes beszéd, helyes cselekedet, helyes életvitel, helyes igyekezet, helyes éberség, helyes elmélyedés (IV. Nemes Igazság). A Négy Nemes Igazság a buddhizmus alaptanításainak magva, amelyet maga Buddha is megvalósított.

Égi áldás

A XIV. Dalai Láma horoszkópja iskola példája a legkedvezőbb hatású karmikus konstellációnak, a sárkány-fényszögsorozatnak. A hozzá rendelt bolygók önmagukért beszélnek – fővilágosítók: Nap (tudatos én) és Hold (érzeti én), sorsbolygók: Jupiter (szellemi erők, igazság) és Szaturnusz (az anyag kényszerítő ereje, akadályok), egy transzcendens erő: Neptun (forma nélküli világ, hit). Keleten a sárkány Mennyei Állat, a legmagasabb szellemi tulajdonságok letéteménye. Úgy tartják, aki bírja e Mennyei Állatnak a jóindulatát, szerencsés ember, mert sikerre, megbecsülésre, jólétre, egészségre, hosszú életre számíthat. Lehet-e jobban megjeleníteni a Mennyei Sárkányt egy személy esetében, mint születési pillanatának égi tükörképe, horoszkópja fényszög-alakzatában?
Forrás: Jakab Zoltán Csaba
http://www.astrologyweekly.com/natal-charts/14th-dalai-lama.php
Itt található még XVII. Karmapa horoszkópja is:
http://www.astrologyweekly.com/natal-charts/17th-karmapa.php

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése